Právě nakupujete za zvýhodněné ceny!

Grand Theft Auto IV - recenze

Autor: Filip Dočekal, 12.05.2008 11:02, zobrazeno 4889x

Grand Theft Auto IV - recenze Zdravstvuj matko! Tak sem po dlouhý plavbě konečně doplul za Romanem. Ty skazála, že ti mam hned až dorazim napsat. Je to ale vsjo jinak. Ten tolstyj idiot Roman ve všech svejch dopisech jen kecal hovadiny. Má pěkný govno, žádný sporťáky, žádný luxusní vily a žádný děvky, jenom ukrutnej krcálek pod nadzemkou plnej švábů a zaschlýho žrádla. Ani to pivo nemá pořádně vychlazený. Dělá přiblblýho taxikáře, dluží děngi na všechny strany, protože debil jede navíc ve forbesu a stále jen prohrává.

Ale neboj se vlka nic, postarám se o to, časem to určitě vyřešim. Ovšem to si nech pro sebe, pomalu směřuju k tý odplatě, jak sem ti kdysi skazal. TEN hajzl je asi někde tady, jen si mušim napřed zavázat několik tovariščů a nějaký ty děngi. Bez nich to tady vůbec nejde. Ale žádnej strach, rabóty tu je víc než dost. Můžu pomáhat s taxikařením, ale tady kraluje podsvětí, takže furt potřebujou nějakýho schopnýho málčika na špinavou rabótu. A s tím já nemám problém, armyja mě naučila. Ti blbci si fakt myslej, že sem nějakej Rus, naší starou dobrou Jugošku tu nikdo nezná.

Ale fakt se tu vůbec nenudim; kradení, mlácení, vraždy, únosy, drogy, děvky, no prostě klasika jako dřív. Liberty City, jak se to tady menuje, se prostě nezapře. Bude mi trvat dlouhý tejdny, než to tady vsjo dodělám. Ale však víš, že to nedělám rád, jen to pro svoje cíle prostě potřebuju. Mám tu naštěstí již plno priatělů, občas si s nima povyrazím na chlastačku, to pak skoro nemůžu udržet rovnej krok máti! I děvočki tu sou pěkný a dost po mě jedou. Kapitalismus se nezapře, takže je dycinky musim vzít na bowling, kulečník, nebo šipky. A co teprve noční klubiska, nebo kabarety a komedie. Tady to prostě jede, ne jako u nás v děrevu. Je to moc přijemný zpestření, to žádná.

Ale stejně sou nejlepší děvky, ty to udělaj dycky nejlíp. Však ti ten tvůj bordel v Srbsku pěkně prospívá, není právda? Prospekty nekecaly, to žrádlo je tady kalorický jak sviň. Když mě nějakej tydýt pomlátí, nebo postřelí milice, tak si dám jeden hambáč, nebo párek v rohlíku a je mi zase dobře. Taky nechápu, kterýho vola napadlo cpát párek do rohlíku! A ještě tomu ty másla řikaj Hot Dog. No, naše klobásky ze psů sou fakt lepší, pošli mi zase nějaký. Roman udělal aspoň jeden dobrej skutek a dal mi svůj starej mobil (ne, nemusí se točit kličkou jako u nás). Je to sice starej křáp s govno výdrží, ale mám v něm vsjo, co potřebuju.

Samy se do něj ukládaj telefonní čísla všech zadavatelů rabóty i kámošů, takže mi furt volaj, dyž něco potřebujou. A já si zase v klídku zavolám zadarmiko taxomotor, přítelkyni, nebo kohokoli jinýho. Posílaj mi i esemesky (ne holuby tu nejsou poštovní, jen se střílej pro soutěžení), ale já je posílat nemůžu. Ještě ten mobil má kalendář, kam se mi zapisujou všechny důležitý schůzky. Časem mi prej dá Roman lepší, s kterým pude i fotit! Jo, barevně samozřejmě. A nejlepší je, že když si chci zahrát takový úchylný hry s více kámošema, prostě si to navolim v menu toho telefonu a hned se nás sejde až 16 najednou a můžeme se třeba honit s policajtama, nebo plnit společně různý zakázky pro mafii. Asi mě to nebude dlouho bavit, ale pro zpestření mý trošku stereotypní rabóty je to dost dobrý.

Roman má v bytě televizi, takže se můžu kdykoli dívat a taky tu maj ten interfernet, něco jako noviny v počítači, nebo co. Je tam toho spousty. Noviny propírají moje kriminální činy a vymejšlej si k tomu další hovadiny. Každá větší firma tady v Liberty City má vlastní stránky a mrknout se tam můžu i na děvky. Možná ti nějakou dohodim do toho tvýho zavódu. Nejlepší sou zde ale rádia. V každym vozidle co čmajznu, sou stanice s desítkama skvělejch skladeb všech možnejch stylů. Polku pro tebe sem tu neslyšel, ale pořádnej rock si nechám líbit zase já. Naučil sem se střílet za jízdy a když ti při takový vykosťovačce hraje One Vision od Queenů z Highlandera, tak to je tutovej nářez.

Mimochodem celý město se topí ve zbraních, nemám tu absolutně nedostatek. Jeden padrug není sketa a dycky mě doveze, co potřebuju: kudly, pálky, pistole, samopaly, ale absolutní bomba je raketomet. A tak už víš, proč v telce furt řikaj, že si zdejší policejní okrsek furt kupuje nový auta. No, občas jim jedno čmajznu přímo před nosem, to se pak v tom jejich autě dostanu do policejní databáze, pošlu je na jeden kraj města, aby se mi nemotali pod nohama při rabótě a nebo si najdu údaje o oběti z databanky zločinců. Sem se tam normálka taky našel...

Ale lepší sou jinak civilní avtomašiny, je jich tu spousta a mají i navigaci. Zadám si dycky kam chci jet a na mapce už vidim čáru k cíli, to je chorošo! Ráno narazim na popeláře, dyž mašina srazí chodce, tak přijede sanitka a hned ho rozdejchávaj a pěkný sou i motocykletki a vertolety. Kromě vrtulníků tu ale nejsou letadla, takže mi je můj pilotní pasport na govno. Stejně tak i bycikle, skejty, prostě oproti tomu, co psal vzdálenej bratránek ze San Andreas, je to tady střídmější. Nikdo taky už po mě nechce tolik dělat nepovinný zadanije, spíš se soustředim na tu moji cestu pomsty. Město je taky daleko menší než ten stát v San Andreas, ale zase oproti dřívějšímu Liberty City, kde makal tvůj pradědek ze třetího kolena Toni Cipriani, je to tady asi třikrát tak velký.

Město ale žije i v noci, lidi se chovaj přirozeně, i když sou to kapitalisti. V dešti roztahujou deštníky a kryjou se novinama, nakupujou (a to já můžu taky, mám teď libovej vohoz od Gucciho), debatujou, spěchají do práce, nebo žerou za pochodu. Vsjo tu vypadá fakt hodně reálně, to asi ten kapitalismus, zatemnil mi možná mozog. Mám tu totiž fakt dobrej pocit z toho jak to tu vsjo žije a dejchá, každá část města je jiná a všude je na co se dívat. Dybys nebyla tak tlustá a neblila si z každýho samaljotu, tak ti pošlu letenku. Ten pocit ze sebe sama a z toho světa kolem, je asi to nejlepší, co tu zažívám, tedy kromě orgasmu samozřejmě. Děvky sou tu fakt dobrý... Jo a pozdravuj Gorana s Mladišovičem a řekni jim, ať ty Albánce nechaj konečně bejt. Já sem při příjezdu hned dva sejmul, tak mám nakoupíno. Tvůj milující Niko Bellič.

Autor: Michal Jonáš

Průměrné hodnocení
2,20
Ohodnoťte jako ve škole
1   2   3   4   5  
Autor: Jiří Novotný
14.05.2008 09:05:24
Dobrej komentář, nenudil mě.dík
Autor: Domin
12.06.2008 13:30:46
hm
Příspěvky do diskuze můžete přidávat po přihlášení!