Právě nakupujete za zvýhodněné ceny!

Stuntman: Ignition - recenze

Autor: Filip Dočekal, 05.11.2007 09:07, zobrazeno 4137x

Stuntman: Ignition - recenze Stuntman: Ignition je již druhý díl kaskadérského automobilového simulátoru, jenž nedávno vyšel jako konzolová multiplatformová hra, aby se pokusil napravit pošramocený dojem z původního pět let starého prvního dějství. Opět se v něm převtělíte do kůže automobilového kaskadéra a stoupáte po žebříčku slavných skrze natáčení šesti akčních snímků a dalších menších reklam, v nichž se musíte náležitě předvést. Filmy mají vzestupnou úroveň závislou na vašich předchozích zkušenostech, protože dá rozum, že po několika bečkových snímcích nemůžete hned dostat roli v pořádném trháku.

Každý film sestává ze šesti natáčecích dnů, ve hře zastoupených klasickými úrovněmi. Jediným vaším úkolem je samozřejmě projet zadanou trasu co nejrychleji a navíc na daných místech pokud možno do puntíku splnit mnohdy úchylné požadavky režiséra. To znamená provést něco z palety 36 osvědčených triků a kousků za volantem či řidítky 25 vozidel včetně vznášedla. Jako nováček začínáte kličkovat v katastrofickém scénáři u probuzené sopky, následně poničíte pouštní vojenskou základnu, v další filmu si užijete klasických honiček v San Franciscu, abyste svoji gradující kariéru završili v dublování Jamese Bonda a hrdiny ve stylu filmového Batmana. A sem tam si do toho střihli i nějakou tu reklamku.

Naštěstí nejsou zdejší režiséři tolik otravní jako kdysi, protože již nelpí na bezmezné poslušnosti a prominou vám poměrně dost nezdařených akcí. To je zásadní moment, protože díky větší benevolenci není hra tolik frustrující jako drsná jednička. Ovšem pokud si na sebe upletete bič v podobě pedantského plnění všech úkolů na sto procent, restartům v dvojciferných počtech se stejně nevyhnete. Pro maximální hodnocení na pět hvězdiček totiž musíte nejen naprosto bezchybně provést požadované kousky, ale do toho ještě smykovat a dovádět na vlastní triko, protože rejža vyžaduje co nejvíce dramatickou jízdu, na kterou zadané triky samy o sobě nestačí.

Navíc je protivné, že si své skoky, narážečky, průjezdy, bouračky, smyky nebo střelbu z vozu na filmového nepřítele nemůžete předem natrénovat na nečisto. Vždy jste jako dříve vrženi přímo do akce, přičemž situace v mnohdy až moc živém prostředí plném výbuchů, střelby, bláznivého komparsu a dalších vozidel není vůbec přehledná. Tudíž ani nový Stuntman se nevzdal mnohočetného opakování jedné jízdy, protože teprve po několika restartech budete alespoň částečně vědět, kudy jet dál.

Pokud živoucí kulisy uchvátí svojí propracovaností a auta se řídí příjemně a nezáludně, způsob provádění triků už tak idylický není. Příslušné tlačítko musíte zmáčknout opravdu v extrémně přesném okamžiku a i přesto se často žádané akce nedočkáte. Navíc dosti amatérsky působí rozestavění kameramanů, kteří jsou někdy umístěni tak nešikovně, že je např. ve skoku přejedete, což vás vykolejí ze správného směru a znepříjemní další jízdu. Mimo kampaň si zajezdíte také ve známých arénách již bez peskování štábu a nově Stuntman obsahuje také kaskadérský multiplayer až pro kvarteto řidičů.

Hra pro více hráčů skrývá dvojici režimů, přičemž klasika je soutěž o co největší bodový zisk za správně provedené triky, nicméně zajímavější je zběsilý závod, ve kterém si naplníte výhodné nitro výhradně za pěkně provedené kousky s vaším autem. Nový Stuntman tak neztratil nic ze svého restartovacího zlozvyku, který může některé slabší jedince přivést do ústavu. Ale nutno přiznat, že oproti svému předchůdci působí jako daleko povedenější titul, byť opět s rozporuplným důrazem na otrocké opakování každé scény.
Autor: Michal Jonáš

Průměrné hodnocení
1,50
Ohodnoťte jako ve škole
1   2   3   4   5  
Příspěvky do diskuze můžete přidávat po přihlášení!