Právě nakupujete za zvýhodněné ceny!

Skate - recenze

Autor: Filip Dočekal, 12.10.2007 15:39, zobrazeno 4666x

Skate - recenze I když se skateboardová prvotina od EA nemůže měřit s historií svého konkurenta Tonyho Hawka, jak se zdá vůbec jít to nevadí. Oproti dnes již mírně zkostnatělé a vyčpělé sérii se slavným jezdcem ve znaku totiž Skate přistupuje k populárním "prkénkům" trošku jiným způsobem. Opouští zažité a svázané ovládácí schéma skrze kombinace barevných tlačítek na ovladači, aby tvůrci premiérově uvedli neortodoxní, ale daleko propracovanější ovládání oběma analogovými páčkami.

Sice se i základní dovednosti budete muset učit o něco déle, ale odměnou vám za to bude vynikající pocit ze skutečného řízení skateboardisty a po určité chvíli jistě sami poznáte, že na tom zkrátka něco je. Jedna páčka ovládá přímo chování jezdce a druhá pak řídí pohyby skateboardu. Mnoha různými a přitom poměrně intuitivními kombinacemi naklápění či otáčení oběma analogy zvlášť i současně, tak "vykreslíte" prakticky všechny důležité pohyby a triky, přičemž po zacvičení vám nebude dělat potíže ani ten nejsložitější skok.

Do jisté míry toto revoluční ovládací schéma skvěle doplňuje i naprosto svobodné prostředí současného severoamerického města, jenž je ale smyšlené. Naprosto volně si můžete jezdit po různě stylyzovaných čtvrtích, mezi kterými nechybí např. průmyslová oblast a nebo staré město. A to prosím včetně dopravního provozu a ostatních obyvatel, přičemž hustotu života si nastavíte podle libosti.

Nechybí ani žádný zažitý jízdní režim, takže se vyřádíte jak při obyčejné volné jízdě bez úkolů, tak i s kamarády při kompetitivním multiplayeru. Hlavní mód ovšem spočívá v promyšlené a trvanlivé kariéře, která trochu netradičně začíná střihovou sekvencí, při které vás poraní jedoucí autobus. Následující tvorba vlastní postavy pak předchází plnění rozličných úkolů a soutěží na několik způsobů po celém městě, tedy až po absolvování velmi příjemného a názorného interaktivního tutoriálu, jenž vás zasvětí do všech důležitých triků každého správného grindaře.

Náplň většiny zadání je dostečně rozmanitá a tak se ani při déletrvajících jízdách nebudete skoro vůbec nudit. A pokud se vám nechce jezdit dlouhé minuty přes celé rozlehlé město, jistě přivítáte podzemní dráhu, která vás bez ztráty času převeze rovnou do zvolené čtvrti města. Třešničkou na dortu pak zůstává podpora komunitních funkcí, kdy si můžete z vašich parádních jízd sestříhat akční videoklipy, či screenshoty, abyste se posléze svými výtvory pochlubili před všemi ostatními hráči na internetu.

Jediné důraznější pokárání si Skate zaslouží snad jen za stylovou, ale méně detailní grafiku a  pohled na vašeho jezdce. Na jízdu totiž nahlížíte sice stále z pohledu třetí osoby, ale kamera má hodně omezený úhel zaměřený dolů k silnici, takže zobrazuje poměrně omezenou část a někdy dost dobře nevidíte kam jedete. Jinak je ale Skate vynikajícím a možná dokonce i prvním opravdovým simulátorem skateboardingu, který hned na poprvé ukazuje prakticky všem svým konkurentům záda.
Autor: Michal Jonáš

Průměrné hodnocení
2,22
Ohodnoťte jako ve škole
1   2   3   4   5  
Příspěvky do diskuze můžete přidávat po přihlášení!